formátování | Formatovani-dokumentu.cz

formátování

Spolupráce s Lindou

Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s obdobným projektem, kde je taktéž možné naformátovat bakalářskou / diplomovou práci. Konkrétně se jedná o web https://lindaformatuje.cz. Projekt už existuje od roku 2012, takže se jedná o podobně dlouho trvající zkušenosti v tomto oboru. Věříme, že vzájemná spolupráce přinese pozitivní přínos obou stranám :-)

Jak rychle odstranit formátování ve Wordu? (+ klávesová zkratka)

Při psaní textu bakalářské / diplomové práce se často stane, že si nějaký úryvek textu označíme barvou nebo jiným typem zvýraznění (třeba velikostí písma, podtržení). Abychom pak nemuseli postupně procházet celý text a jednotlivě se barev zbavovat, můžeme použít funkce Wordu.

Existují dvě možnosti, jak se formátování zbavit. Postup platí pro jakýkoliv označený text - nemusí se tedy jednat o odstavec, ale může se jednat i o nadpis apod. 

5 důvodu, proč si nechat práci naformátovat

1) Šetří čas

  • Neztrácejte čas tím, že byste se trápili s formátováním práce. Práci připravíme a vy budete moci pracovat na jiných věcech.

2) Šetří nervy - ty Vaše :-)

  • Ušetřete vlastní nervy s formátováním. My si s formátováním rádi poradíme.

3) Studentské ceny

  • Ceny jsou určeny pro studenty - formátujeme jak nejlevněji to jde.

4) Profesionální výsledek

  • Ukázky již naformátovaných prací si můžete prohlédnout v refereních.

Odstranění prázdných odstavců

Častým problémem většiny prací je z pohledu správného formátování nekorektní vložení prázdného odstavce mezi odstavce s textem. Sice text vypadá úhledněji, ale mezery mezi odstavci by měly být nastaveny stylem. V tomto krátkém návodu si ukážeme, jak rychle odstranit prázdné odstavce z celé práce na pár kliknutí.

Zarovnání do bloku ve Wordu (návod, rady, tipy)

Snad všechny metodické pokyny pro vypracování bakalářských / diplomových prací upřesňují formu zarovnání textu. A právě ve většině případů má být text zarovnán do bloku. Pokud otevřete nový Word dokument, napíšete pár odstavců, text bude ve výchozím nastavení zarovnán k levému okraji. Pro lepší dojem z napsaného článku je však vhodné text zarovnat do bloku. Toto nastavení se vyplatí především u textů dlouhých na celý řádek stránky A4. Kdyby se jednalo o úzký sloupec textu např.

Maturitní práce

Mnohé střední školy ukončují studium maturitní prací. Práce může v mnoha ohledech připomínat bakalářskou práci. Často však bývá menšího rozsahu. Typicky bakalářskou práci tvoří 50 stran normovaného textu, resp. diplomovou práci 80 stran. Proto může být stanovený rozsah maturitní práce např. okolo 30ti stránek. I vypisovaná témata mohou být jednoduššího charakteru, který odpovídá předmětům studovaným na střední škole.

Bakalářská práce (struktura, tipy, návod)

 

Bakalářská práce může být první z větších publikací, které studenti vysokých škol píší. Jedná se také o práci, která je hodnocena vedoucím a oponentem a následně je obhajována před komisí u státní závěrečné zkoušky. Mimo jiné, bakalářka může být  podkladem pro budoucí povolání. Pro uvedené důvody i mnohé další je důležité mít bakalářskou práci napsanou správně. A to nejen z hlediska obsahového, ale i po formální stránce. 

Jak nastavit okraje stránek ve Wordu?

Při psaní bakalářské, diplomové či jakékoli jiné práce je v metodických pokynech uvedeno, jak mají vypadat okraje stránky. Jedná se o jednoduché nastavení. Aby bylo jasné, jestli jsou okraje správně nastaveny, je vhodné zarovnat text dokumentu do bloku - viz následující obrázek. Často je v požadavcích uvedený levý okraj širší, protože se školní práce nechávají svázat. Hřbet vazby pak zasahuje do levého okraje.

Grafická úprava bakalářské práce

Pokud máte zájem, aby Vaše bakalářská práce vypadala k světu, je potřeba, aby splňovala následující náležitosti: 

  • konzistentní zarovnání všech nadpisů;
  • generovaný obsah dokumentu spolu s čísly stránek;
  • správně očíslované stránky např. bez úvodního listu;
  • automaticky generovaný seznam obrázků, grafů, tabulek, schemat;
  • seznam literatury citovaný podle příslušné normy;
  • fungující křížové odkazy na použitou literaturu;

 

 

Úprava bakalářské práce

Bakalářská práce může být jedním z prvních dokumentů, které člověk na vysoké škole nechává tisknout a svázat. Je proto vhodné mít obsah práce správně naformátovaný, protože celkové hodnocení tvoří právě kombinace kvality textu a kvality formátování.

Pokud ještě nemáte zkušenosti s úpravou vlastní bakalářské práce, pomůžeme Vám s naformátováním obsahu, abyste se plně mohli věnovat psaní textu. Příkladem Vám mohou být referenční práce našich spokojených zákazníků.

Kolik zaplatím za zpracování stránky?

Cena za naformátované stránky se liší v závislosti na více parametrech. Hlavním parametrem je zvolená rychlost formátování. Nejnižší průměrná cena za stránku vychází při výběru tarifu normálního formátování. Při zvolení rychlejšího zpracování cena úměrně roste.

Dalším parametrem ovlivňujícím průměrnou cenu za stránku je celkový počet stránek dokumentu. Delší dokumenty mají průměrnou cenu jedné stránky nižší než krátké dokumenty. Výpočet konkrétní ceny za Váš dokument je interaktivně vypočítáván při objednávce.

Jak poznám délku výsledného formátovaného dokumentu?

Přesnou délku lze stanovit až po výsledném naformátování. Proto je vhodné přibližnou délku odhadnout například z dokumentu, který zasíláte. Vhodné je myslet například na to, že nadpisy první úrovně jsou často odsazovány na novou stránku, nebo jsou u nadpisů větší velikosti písma. Za to, že přesně neodhadnete počet stránek vám ale nikdo "hlavu neutrhne", takže se nemusíte bát nějakých komplikací. Neváhejte se na nás se svým problémem obrátit, rádi Vám s tímto pomůžeme.

Čas strávený nad formátováním dokumentu

Už jste se někdy trápili s formátováním Vaší práce dlouhé hodiny bez výsledku? Není jednodušší tvořit pouze text dokumentu a nechat zpracování formátu na profesionálech? Ideálním příkladem může být psaní bakalářské / diplomové / semestrální práce.

Škola vám stanoví dokument s požadavky na formátování, který nám můžete poskytnout, a my pro Vás dokument naformátujeme přesně dle Vámi dodaných požadavků. Pokud uvedete při objednávce i zdroj požadavků na formátování dokumentu, může se stát, že vám bude dokument zpracován v rychlejším termínu.

Samozřejmě z vlastních zkušeností víme, že na vše je dostatek času, dokud nehoří termín, proto se vám snažíme vyjít vstříc. Objednávku našich služeb máte vyřízenou během několika minut, formátování dokumentu Vám může zabrat mnohem více.

Přihlásit se k odběru RSS - formátování