Jak zjistit počet normostran (NS) ve Wordu | Formatovani-dokumentu.cz

Jak zjistit počet normostran (NS) ve Wordu

Stanovení počtu normostran je velmi jednoduché. Normostrana je definována jako 1800 znaků. Stačí tedy zjistit počet znaků a jednoduchým výpočtem dostaneme požadovaný počet normostran. Důležité je zmínit, že počet normostran je často menší, než počet fyzických stran. Na stránkách bývá např. obrázek, prostor okolo nadpisů či jiná volná místa, které ovlivní počet fyzických stran, ale na počet normostran vliv nemají.

Zjištění počtu znaků (včetně mezer)

Stačí tedy otevřít příslušnou práci a v levém spodním rohu MS Word kliknout na ikonku "Slova". Vyskočí dialogové okno s jednoduchou statistikou o dokumentu.

 

Počet slov (dialogové okno)

Z dialogového okna nás tedy zajímá pouze řádek Počet znaků včetně mezer.

 

Nechte si svou práci naformátovat

Vaši bakalářskou / diplomovou práci naformátujeme za Vás dle zadaných požadavků. Ušetřete si čas i nervy. Jedná se o službu vhodnou pro studenty.

Nahrát práci k formátování

Formátování bakalářské / diplomové práce

Kontrola formátování ZDARMA

Jazyková korektura práce

 

Výpočet počtu normostran

Pak už stačí otevřít kalkulačku a zadat jednoduchý výpočet: počet normostran = počet znaků včetně mezer / 1800 znaků na jednu normostranu. Výsledek bude často v desetinných místech, proto je vhodné zaokrouhlit ho nahoru. V ukázce tedy vychází 53 normostran (resp. 52,37).

 

Tip pro studenty

Nechte si zdarma zkontrolovat formátování dříve, než na chyby přijde oponent. Kontrolu formátování už využilo přes 2990 lidí.

Kontrola formátování

Zkontrolovat formátování ZDARMA