printscreen | Formatovani-dokumentu.cz

printscreen

Printscreen (nebo "print screen", "screenshot", "snímek obrazovky") je označení obrázek aktuálního zobrazení toho, co vidíte zrovna na monitoru. Použit může být např. při zasílání potvrzení o úhradě platby (printscreen výpisu z internetovného bankovnictví). Stejně tak můžete řešit nějaký problém s počítačem a pošlete prinscreen někomu, kdo Vám s ním pomůže. Pro jeho vytvoření a uložení / zaslání jsme připravili návod, jak prinscreen vytvořit. Dozvíte se např. i jak vytvořit prinscreen / screenshot pouze vybraného okna, což může být často užitečné.

Jak vytvořit printscreen (screenshot) obrazovky

Screenshot ("printscreen" nebo také "print screen" či "prtsc") obrazovky počítače se často hodí ke zobrazení nějaké situace / problému / vytvoření potvrzení někomu jinému. Aktuální obraz obrazovky můžete pak uložit např. do souboru (jpg, png, ..) a poslat ho třeba emailem.

Umístění printscreen klávesy na klávesnici

Seznam obrázků ve Wordu

Seznam obrázků ve Vaší bakalářské, diplomové práci nebo jakémkoli jiném dokumentu vůbec nemusí být složitý na vytvoření. Vůbec není potřeba se trápit s číslováním obrázků, není potřeba sepisovat stránky, na kterých jsou obrázky umístěny. Na vše se dá použít jednoduchých funkcí Wordu. Odpadnou tedy problémy, kdy se doplní text a obrázek se posune na další stránku, problémy kdy je přidán obrázek a musí se změnit číslování všech následných obrázků.

Přihlásit se k odběru RSS - printscreen